Гурток "Оздоровча гімнастика"

Оздоровча гімнастика

Керівник гуртка Пархомовська Світлана Валентинівна

Запрошую до мого блогу

Гурток«Оздоровча гімнастика»-фізкультурно-оздоровчого направлення,розрахована на 3-х річне

навчання,групові та індивідуальні заняття,орієнтована на роботу з дітьми від 7до15р.

Мета-залучення дітей шкільного віку до здорового способу життя.

Завдання:1.Навчити профілактиці по поставі,зору стопи,системі дихання.

2.Розвивати фізичні та творчі здібності.

3.Виховувати валеологічну поведінку в повсякденні.

Основні напрямки програми.

Попередження сколіозу.Діти виконують симетричні вправи з тренажером,скакалкою чи м’ячем в руках стоячи,на колінах,лежачи та біля стінки.

Попередження плоскостопія.Вчаться виконувати проф.-ні та кор-чі вправи такі як:малювання пальцями ніг,«розбійник»«гусінь»«серп»«»«барабащик» «каток»і ін.,грають в р/ігри із дріб-ми камінцями під пальцями ніг,масажують підошви топтанням по каштанах, ковриках.

Попередження порушення зору.Діти вчаться робити масаж ока і профіл-ні вправи- «сонячний зайчик»,закритими очима та по черзі одним,напруження та розслаблення очних м’язів.

Попередження захворювань органів дихання-комплекс вправ по О.М.Стрельнікової.

Фізична підготовка-базові гімнастичні вправи.Вчимося виконувати спочатку підготовчі впр:напівшпагат«жабка»«кілечко»«човен»«ковшик»і ін.які розв-ть гнучкість та зміц-ть тонус м’язів.Потім проводжу залікове з-тя по цій підготовці.Після переходжу до більш складних-кувирки,стійки,шпагати,мостик,перевороти.Всі ці вправи з’єдную в доріжки,і в кінці року проводжу залікові змагання.

Крім цього діти отримують знання,як зробити самостійно вдома,чи провести в класі фізкультхв-ку по релаксації м’язів кистів рук,голови,шиї,спини та ніг.

Вправи з предметами- обручем,скакалкою,кілечками ,м’ячами,стрічкою.Це оберти,переходи,

перескоки та ін.,жонглювання.

Нетрадиційні заняття:- зан-я на свіжому повітрі-дитячому та шкільному майданчиках-виконуємо вправи для дихання по О.М.Стрельнікової,змагаємось на смузі перешкод,робимо впр. на спорт-х

тренажерах- підйоми,перевороти,рукохідка,лазання по драбині,бігання на барабані,граємо в рух-

ливі ігри,дихаємо свіжим повітрям,робимо фотосесії та отримуємо хороший,здоровий настрій;

-залікові заняття-стимулюють до занять;-виховні заходи-гурткові свята,екскурсії сприймаються вихованцями з ентузіазмом та охотою.

Творча робота та релаксаційні паузи.Розучуємо дитячі пісні,вивч-о рухи під їх мелодію,малюємо,

ліпимо до тем:свят,пісень,пори року.Граємо в настільні,рухливі ігри за моєю ініціативою або самих вихованців.

На індивідуальних заняттях виконуємо ЛФК та оздоровчі заходи за рекомендацією лікаря.З діть- ми з особливими даними або за бажанням,підвищую їх фізичний розвиток.

Зв’язок з батьками відбувається через ведення дитячих зошитів-щоденників,запис керівником в  них їх розвитку та досягнень,рекомендації та консультації по виконуванні профілактичних вправ

вдома та школі.Батьки,які присутні на занятті можуть ознайомитись з профілактичними вправами

для попередження порушення зору,постави,стопи,та ін.і взагалі з програмою гуртка.

Перемикання із спорт-х вправ на релакс-ні паузи,творчу роботу,впровад-я нетрад-них з-ть та дот

римання принципів доступності,систем-ті,послід-ті,динам-ті та стеження,і дає можливість розвива ти фізичні та творчі здіб-ті,проф-не та кор-че оздор-ня,вих-ти валеол-ну поведінку в повсякденні

Висновок:В кінці навчання:

1.Діти спроможні провести профілактичну гімнастику,фізкультхвилинку для постави,стопи,зору.

2.Ознайомлені з технікою виконання гімнастичних вправ,роботою з предметами.

3.Спроможні зайняти всю програму гурткового свята,показати свої здібності-творчі і фізичні.

4.Підвищують свою фізпідготовку та імунітет.

Гурток «Оздоровча гімнастика»пристосований до спортивної матеріально-техніч-ї бази закладу.