Гурток «Основи християнської етики»

Александр Анатолиевич Хомич.

Настоятель Свято-Успенского храма пгт. Смолино,

Маловисковского р-на, Кировоградской области.

18.05.2016

В Смолінському дошкільному навчальному закладі №3 «Ромашка» відбулося заняття «Про що говорить дзвін»

В Смолінському дошкільному навчальному закладі №3 «Ромашка» Маловисківського району Кіровоградської області відбулося заняття «Про що говорить дзвін», яке спільно провели вихователь старшої групи Мостовщик Валентина Петрівна та настоятель Свято-Успенської церкви протоієрей Олександр Хомич. Важливість проблеми духовно-морального виховання дітей дошкільного віку розуміють педагоги закладу і батьки дітей. Тому на початку навчального року був започаткований гурток «Основи християнської етики». У закладі обладнана кімната для занять гуртка. До її оформлення долучилися співробітники дитячого садка, діти, батьки.

Заняття  гуртка переглянули методисти методичних кабінетів  відділів, управлінь освіти райдержадміністрацій, міських рад Кіровоградської області, які відповідають за дошкільну освіту на чолі із завідувачем кафедри дошкільної та початкової освіти Кіровоградського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, доцентом, кандидатом педагогічних наук Тарапакою Н. В. Були присутні заступник голови Маловисківської райдержадміністрації Синчук Л.С., начальник відділу освіти райдержадміністрації Кравченко С.В. Діти старшої групи №8 показали високий рівень знань. У грі «Передзвін» розповіли про створення світу, виявили знання та розуміння змісту заповідей Божих, відповіли на запитання, чому потрібно носити хрестик, що таке свічка, кого посилає людині Господь при хрещенні.
    Вихователь Мостовщик Валентина Петрівна познайомили дітей з дзвонами, їх видами , будовою. Метою заняття було прилучити дітей  до традицій духовної культури, виховання поважного  ставлення до дзвону, уміння відчувати характер духовної  музики. Отець Олександр розповів дітям легенду виникнення першого дзвоника, познайомив з різними видами церковних дзвонів, запропонував стати дзвонарями і відтворити Набат та Благовіст.

Завідувач дошкільного закладу Шевченко Олена Анатоліївна розповіла присутнім про основні напрямки роботи гуртка та створення освітньо-розвивального простору для формування духовної культури  дошкільнят.

Тарапака Н.В звернула увагу присутніх на актуальність проблеми виховання християнської моралі . Вона рекомендували проведення гурткової роботи «Основи християнської етики» в дошкільних закладах,адже    православно-християнські принципи любові дуже важливі у формуванні особистості дитини. А завдання вихователя наповнити життя дітей духовними враженнями.

По закінченню роботи гуртка отець Олександр вручив кожному учаснику семінару - людям, які працюють з дітьми, - освячені ікони «Благословение детей».