Гурток "Медіа культура"

Медіа-культура як суспільний феномен виробництва медіа-продукції, опосередкований засобами масової комунікації, та її споживання масовою аудиторією становлять медіатизований простір, який створює нове середовище існування, нову реальну дійсність. Сучасний розвиток засобів масової комунікації обумовлює утворення нових форм життєдіяльності людини, новий досвід спілкування й співіснування. Традиційні медіа - радіо, телебачення, відео та особливо новітні мультимедійні засоби відкривають для користувача/споживача медіа-продукції такі можливості:

-  обирати й прослуховувати велику кількість радіоканалів, дивитися безліч телеканалів завдяки супутниковому зв’язку;

- записувати, зберігати й копіювати як для багаторазового сприймання, так і для тиражування аудіо-, візуальну, аудіо-візуальну інформацію;

-  зупиняти й повертати назад звук, зображення з метою більш детального сприймання, кращого усвідомлення змісту інформації або поновлення естетичного переживання, задоволення;

-   створювати комп’ютерні фільми, енциклопедії, сайти, блоги, віртуальні фотоальбоми та ін.;

-    отримувати додаткову інформацію, консультацію в інтерактивному режимі;

-    актуалізувати, розвивати творчий потенціал у галузі відео-культури засобами фото-, відео-камери;

-    активізувати знання, отримані в ході традиційного навчання;

Засоби масової комунікації сприяють становленню самостійного, критичного мислення, сучасного світосприймання, естетичної свідомості, навичок художнього аналізу продукції медіа-мистецтва, розширюють необмежені інформаційні горизонти, роблять інформацію доступною для великого загалу користувачів.

На гурткових заняттях учні не лише отримують базові знання про сучасний медіа простір, а й можуть проявити себе творчо. Учасники гуртка пишуть журналістські матеріали, малюють, фотографуюь, створюють власні проекти та презентації.

За час роботи гуртка учні брали участь у багатьох шкільних, районних, обласних та всеукраїнських конкурсах. Зокрема минулого навчального року вихованка гуртка Лукашова Яна стала переможницею обласного конкурсу "Шкільна журналістика 2013".

В обласному  конкурсі "День Землі" в номінації "Громадська думка" команда гуртка отримала почесне 5-те місце.

Крім цього, вихованці гуртка видають шкільний журнал "Велика перерва".

Більше про роботу гуртка можна дізнатися  тут.